INDEX

Su Kacagi Belirtileri Nelerdir?

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağının Sebepleri ?

Çiğli Tesisatçı İletişim

 

 

TERMAL SU KAÇAĞI TESPİTİ

 

Su kaçağı, evlerde ve iş yerlerinde sık karşılaşılan bir sorundur. Bu sorun sadece su hasarına sebep olmakla kalmaz, aynı zamanda su faturanızın artmasına da neden olur. Bu nedenle, su kaçağı probleminin en kısa sürede tespit edilmesi ve çözülmesi önemlidir.

 

su-kacagi-tespiti
cigli-su-kacagi-tespiti
su-kacagi-tespiti-adk-cigli

 

Su Kaçağı Probleminin Belirtileri Nelerdir ?

Su kaçağı probleminin en önemli belirtisi, su hasarıdır. Duvarlarda veya tavanda oluşan su lekeleri, küf veya rutubet, zeminde oluşan nem, koku gibi belirtiler bir su kaçağı probleminin varlığını gösterir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Su kaçağı tespiti için profesyonel bir su tesisatçısı çağırmak gereklidir. Su kaçağı tespiti için kullanılan en yaygın yöntemlerden biri, termal kameralar kullanarak su kaçağı izleri tespit etmektir. Termal kameralar ile yapılan görüntülemeler ile , su kaçağı izlerinin görünümüne neden olan sıcaklık farklılıklarını tespit edebilir.

Su Kaçağının Sebepleri Nelerdir?

Su kaçağı bir çok farklı sebepten dolayı ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple su kaçağına ait belirtiler görüyorsanız bu durumu dikkatle takip etmelisiniz. Eğer gerekirse uzman bir tesisatçıdan yardım alınmalıdır.

İşte su kaçağının yaygın nedenleri;

  1. Yıpranmış Tesisat: Tesisat zamanla yıpranır ve çatlaklar, delikler, çürümeler ve kırılmalar meydana gelebilir. Bu tür hasarlar su kaçağına neden olabilir.
  2. Yüksek Su Basıncı: Su basıncı yüksek olduğunda, boruların çatlaması ve patlaması daha olasıdır. Yüksek su basıncı evlerde ve iş yerlerinde su kaçağına sebep olabilir.
  3. Donma: Soğuk havalarda boruların donması, su basıncını arttırabilir ve boruların patmalasına neden olabilir. Donma su kaçağına neden olan en yaygın problemlerden biridir.
  4. Kötü Kalite Borular: Kötü kalite borular, su kaçağına neden olabilecek kırılmalar ve çatlaklar gibi hasarlara daha yatkındır. Kaliteli boular kullanılarak bu sorunun önüne geçmek mümkündür.
  5. Kötü Montaj: Boruların yanlış bir şekilde monte edilmesi, su kaçağına neden olabilir. Bu nedenle, profesyonel bir su tesisatçısının boruları doğru bir şekilde monte etmesi önemlidir.
  6. Kimyasallar: Kimyasallar, boruların çürümesine ve hasar görmesine neden olabilir. Bu da su kaçağına yol açabilir.

Çiğli'de Su Kaçağı Sorununuz mu Var ?

Çiğli'de ki evinizde veya işletmenizde su kaçağı problemi mi var? Çiğli profesyonel tesisatçı kadromuz ile, probleminizi tespit etmek ve çözmek için en son teknoloji araçları kullanıyoruz. Hassas termal görüntüleme ve dinleme cihazlarımız ile su kaçağı problemlerinde noktasal tespit yaparak en az hasarla gerekli onarımı sağlıyoruz.

Sonuç;

Su kaçağı evlerde ve işletmelerde sıkça karşılaşılan bir sorundur ve bu sorun ciddi sonuçlar doğurabilir. Su kaçağı probleminin en kısa sürede tespit edilmesi ve çözülmesi önemlidir. Bu nedenle su kaçağı tespiti için profesyonel bir su tesisatçısı çağırmak ve sorunu çözmek en doğru adımdır. Su kaçağı sorunuyla karşılaşanların sorunu kendi başlarıyla çözmeye çalışmamaları önerilir. Bunun yerine profesyonel su tesisatçısı ile iletişime geçilmelidir.

 

ÇİĞLİ TESİSATÇI

 

ADRES
6800 Sokak No:14/A Evka-2 Çiğli / İZMİR
Çiğli Tesisat İletişim