INDEX

Tıkanıklığın Nedenleri?

Tıkanıklığın Önlenmesi

Çiğli Tesisat Ustası

 

BORU TIKANIKLIĞI AÇMA

 

Evlerimizin ve iş yerlerimizin temel unsuru olan su tesisatları zaman zaman tıkanabilir. Bu durum, suyun doğru bir şekilde akışını engeller  ve soruna neden olabilir. Tıkanıklık açma, tıkanan su borularının ve tuvalet giderlerinin tıkanıklık sorununun giderilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Çiğli sıhhi tesisat firması olarak tüm tıkanıklık problemlerine uzman tesisatçı ekibimiz ve gelişmiş ekipmanlarımız ile müdahale ediyoruz.

tikali-boru-acma
cigli-tikaniklik-acma
tikali-tuvalet-acma

Tıkanıklığın Nedenleri?

Tesisatta meydana gelen tıkanıklıkların bir çok nedeni vardır. Bunlar arasında saç atıkları, sabun kalıntıları, yiyecek artıkları, kağıt ürünler, yağlar ve katı maddeler yer alır. Bu maddeler borulara yapışabilir ve zaman içerisinde birikerek tıkanıklığa neden olabilir.

Tıkanıklık Açma Yöntemleri

  • Kimyasal Temizleyiciler: Kimuyasal temizleyiciler, borulara dökülerek tıkanıklığı çözebilir. Ancak bu yöntem genellikle hafif tıkanıklıklar için etkilidir. Ayrıca kimyasal temizleyicilerin kullanımı, borulara zarar verebilir ve çevre kirliliğine neden olabilir.

  • Elektrikli Cihazlar: Elektrikli tıkanıklık açma cihazları, borulara sokularak tıkanıklığı çözebilir. Bu yöntem borulara zarar vermeden etkili bir şekilde çalışır. Ancak bu cihazların doğru kullanılması önemlidir.

  • Su Yüksek Basıncı: Su yüksek basıncı, borulardaki tıkanıklıkları çözmek için kullanılabilir. Bu yöntem borulara zarar vermeden uygulanabilir. Ancak bu yöntemin kullanılması için özel ekipmanlara ihtiyaç vardır.

  • Boru Sökme: Bazı durumlarda, tıkanıklığı çözmek için boruların sökülmesi gerekebilir. Bu yöntem, tıkanıklığın nedinine bağlı olarak kullanılabilir. Ancak bu yöntem zahmetli ve pahalı olabilir.

 

Tıkanıklığın Önlenmesi

Tıkanıklığın önlenmesi için, boruların düzenli olarak temizlenmesi veya kullanılan malzemelerin dikkatli bir şekilde atılması gerekmektedir. Yiyecek artıkları, yağlar ve diğer katı maddeler çöpe atılmalı, lavabolardan, tuvaletlerden ve diğer fiderlerden atılmamalıdır. Ayrıca saç ve diğer maddelerin giderlere gitmesini önlemek için lavabo ve banyo giderlerine filtreler takılmalıdır.

Lavabo, banyo veya tuvalet tıkanıklığı oluştuğunda, kimyasal açıcılar kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu tür ürünler borularda çürümeye yol açabilir ve daha ciddi sorunlara neden olabilir. Bunun yerine tesisatçıların kulandıkları özel ekipmanları kullanarak tıkanıklığı açtırmalısınız. ayrıca tesisatınızın düzenli olarak bakımını yaptırarak, olası tıkanıklıkları erken teşhis edebilirsiniz. tesisatınızda herhangi bir problem fark ettiğinizde, hemen bir uzmana başvurun. Erken müdahale, daha büyük problemlerin oluşmasını engelleyebilir ve maliyeti de düşürebilir.

 

Tıkanıklıkların Oluşmasını Önlemek İçin Şu Yöntemleri Kullanabilirsiniz;

  1. Düzenli Bakım: Su tesisatınızı düzenli olarak kontrol ettirin ve bakımını yaptırın. Böylece sorunları erken fark edebilirsiniz.
  2. Yağlı ve Kalın Maddeleri Dökmeyin: Yağlı yemeklerinizi dökmeden önce fazla yağı kağıt havlularla alın. Kalın maddeleri ise çöpe atın.
  3. Filtre Kullanın: Lavabo, banyo ve tuvaletlere filtreler takarak, saç, kir, toz ve diğer maddelerin giderlerde birikmesini önleyebilrsiniz.
  4. Sıcak Su Kullanın: Yağlı ve kalın maddelerin giderlerde birikmesini önlemek için sıcak su kullanabilirsiniz.
  5. Banyo ve Lavabo Tıkanıklıklarını Önlemek İçin: Banyo ve tuvalet tıkanıklıklarını önlemek için, düzenli olarak yazyikli su kullanabilirsiniz. Böylece giderlerde biriken kir ve tozlar temizlenebilir.
  6. Tuvalet Tıkanıklıklarını Önlemek İçin: Tuvalet tıkanıklıklarını önlemek için, uygun miktarda tuvalet kağıdı kullanın ve asla tuvaletin içine sert cisimler, toz inşaat malzemeleri atmayın. Tuvaletin içine tuvalet kağıdı ve kağıt havlu değil kağıt ürünleri atmamak en doğru olanıdır.
 

Tıkanıklık Açma İçin Çiğli Tesisat Firması

Tıkanıklık açma hizmetine mi ihtiyaç duyuyorsunuz? ADK Çiğli Tesisat firması olarak Evka 2 ve Çiğli bölgesinin tamamında her türlü tıkanmış lavabo, tuvalet ve giderlerin tıkanıklık açma hizmetini sunuyoruz. Profesyonel ekipmanlarımız ile su tesisatına zarar vermeden borular içerisinde oluşan tıkanıklığı kusursuz bir şekilde açmaktayız. Tıkalı giderlerinizi açmak için Çiğli'de size en yakın tesisatçı ADK Çiğli Tesisat.

 

 

HEMEN BİZE ULAŞIN 

 

ADRES
6800 Sokak No:14/A Evka-2 Çiğli / İZMİR
Çiğli Tesisat İletişim